
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Length | 4.9 mm |
| Width | 4.9 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Case Code (Imperial) | 2005 |
| Case Code (Metric) | 5012 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5.1 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Self Resonant Frequency | 22 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 640 mA |
| DC Resistance (DCR) | 670 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 15 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 640 mA |
| inductance tolerance | 20 % |
| Max DC Current | 1.2 A |
| Saturation Current | 1.2 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Saturation Current | 1.2 A |
| Max Temperature Rise Current | 640 mA |
| Temperature Rise Current | 740 mA |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
